fbpx

Ciąży Ci kredyt frankowy? Wysokie raty mocno obciążają domowy budżet i sprawiają, że trudno jest odłożyć pieniądze i zabezpieczyć przyszłość rodziny?Kancelaria Radców Prawnych Nowak, Dyś i Wspólnicy z Lublina specjalizuje się w kompleksowej analizie i doradztwie prawnym w zakresie umów tzw. kredytów frankowych. Proces analizy umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego do waluty obcej wymaga starannego zebrania odpowiednich dokumentów, które pozwolą na dokładne zrozumienie warunków umowy oraz ocenę potencjalnych roszczeń klienta.

Poniżej przedstawiamy listę kluczowych dokumentów, które są niezbędne do przeprowadzenia skutecznej analizy umowy kredytu frankowego.

Umowa kredytu frankowego

Kluczowym dokumentem, który frankowicze powinni udostępnić do analizy ekspertom Kancelarii, jest umowa kredytowa. To podstawa określająca warunki udzielenia kredytu, w tym wysokość kredytu, sposób jego spłaty, a także zasady przeliczania walut. Umowa kredytu frankowego musi być dokładnie przestudiowana przez doświadczonych prawników. To konieczne do zrozumienia mechanizmów stosowanych przez bank. Staranna analiza zapisów umowy pozwala ekspertom z Kancelarii Radców Prawnych Nowak, Dyś i Wspólnicy zidentyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Regulamin kredytu CHF

Dokument zwany regulaminem kredytu zawiera szczegółowe zasady i warunki, które nie zawsze są bezpośrednio opisane w samej umowie kredytowej. Obejmuje on m.in. zasady obliczania kursów wymiany walut oraz prowizji. Regulamin często stanowi integralną część umowy kredytu frankowego i jego analiza jest niezbędna do pełnego zrozumienia obowiązków i praw frankowiczów.

analiza kredytu frankowego Kancelaria Nowak, Dyś i Wspólnicy

Harmonogram spłat kredytu frankowego

Bank udzielając kredytu frankowego, powinien udostępnić kredytobiorcom harmonogram spłat. Ten dokument przedstawia terminy i wysokości poszczególnych rat kredytu CHF. Analiza harmonogramu pozwala na ocenę, jak zmieniały się kursy walut oraz wysokość poszczególnych rat w czasie, co jest istotne w kontekście oceny zgodności warunków umowy z przepisami prawa.

Wyciągi z konta

Frankowicze powinni przedstawić również historię spłaty swojego kredytu CHF. W tym celu potrzebne będą wyciągi z konta bankowego, na które wpływały środki z kredytu oraz z którego były realizowane spłaty. Powyższe dokumenty pozwalają na śledzenie rzeczywistych przepływów finansowych. Ważne jest, aby przedstawić pełne wyciągi za okres obowiązywania umowy kredytowej, co umożliwi dokładną analizę finansową oraz identyfikację potencjalnych nadpłat.

Korespondencja z bankiem ws. kredytu frankowego

Bank mógł aneksować umowę kredytu frankowego w trakcie trwania spłaty zobowiązania. Ponadto wielu frankowiczów otrzymywało propozycje zawarcia ugody z instytucją finansową. Korespondencja z bankiem, zarówno papierowa jak i elektroniczna, w tym wszelkie pisma, e-maile i inne dokumenty dotyczące kredytu, mogą zawierać istotne informacje na temat zmian w warunkach umowy, negocjacji z bankiem oraz wszelkich reklamacji i odpowiedzi na nie. Właśnie dlatego kredytobiorcy powinni zgromadzić powyższe dokumenty (jeśli bank się z nimi kontaktował) i dołączyć je do analizy.

Dokumenty potwierdzające dochody frankowiczów

Wszelkie dokumenty potwierdzające dochody, takie jak zaświadczenia o zarobkach, umowy o pracę, PIT-y, mogą być pomocne w ocenie zdolności kredytowej klienta na moment zaciągnięcia kredytu. Informacje te mogą być istotne w kontekście oceny, czy bank rzetelnie ocenił zdolność kredytową kredytobiorcy, a co za tym idzie czy prawidłowo dopełnił wszelkich formalności wymaganych przed udzieleniem kredytu.

Decyzja kredytowa

Decyzja kredytowa wydana przez bank zawiera szczegóły dotyczące zatwierdzenia kredytu, warunków jego udzielenia oraz ewentualnych wymagań dodatkowych. Jest to pismo, które może rzucić światło na proces podejmowania decyzji przez bank i warunki, jakie musieli spełnić frankowicze.

Bezpłatna analiza Kancelaria Nowak, Dyś i Wspólnicy

Dokładna analiza umowy kredytu frankowego wymaga zebrania i przeanalizowania szeregu dokumentów. Kancelaria Radców Prawnych Nowak, Dyś i Wspólnicy z Lublina dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, aby przeprowadzić kompleksową analizę umowy kredytowej. Eksperci doradzają w zakresie możliwych działań prawnych i korzyści wynikających ze skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Starannie także sprawdzają zapisy ugód, które banki proponują frankowiczom. Co ważne, sprawdzenie umowy pod kątem obecności klauzul abuzywnych oraz treści ugody jest bezpłatne. Po wybraniu naszych usług oferujemy profesjonalną pomoc prawną i wsparcie na każdym etapie procesu. Dbamy o to, aby Klienci na bieżąco wiedzieli, co dzieje się w ich sprawie, oraz jakie kroki są podejmowane.

Jeżeli posiadasz kredyt we frankach i zastanawiasz się nad pozwaniem banku, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią frankową z Lublina. Warto wiedzieć, że pomagamy także frankowiczom, którzy już mają spłacone kredyty CHF. Ich umowy również można unieważnić, a co za tym idzie – odzyskać pieniądze od banku.

Kancelaria Radców Prawnych Nowak, Dyś i Wspólnicy

Zapraszamy do kontaktu:

Kancelaria Radców Prawnych Nowak, Dyś i Wspólnicy

Ul. Chmielna 4, 20-079 Lublin

Telefon: 81 506 50 01

E-mail: biuro@kancelaria-pn.pl