fbpx

W 2025 roku sprawy frankowe wciąż często się toczą w polskich sądach. Frankowicze z Lublina oraz z innych miast w Polsce nadal walczą z bankami o unieważnienie kredytów CHF. Wielu kredytobiorców decyduje się na złożenie pozwu, jednak postępowania sądowe mogą trwać nawet kilka lat. Aby uniknąć dalszego płacenia rat, frankowicze coraz częściej decydują się na złożenie wniosku o zabezpieczenie, który pozwala na zawieszenie płatności rat kredytu na czas trwania procesu.

W niniejszym artykule omówimy, czym jest zabezpieczenie roszczeń, kto może je uzyskać i jakie korzyści przynosi frankowiczom ich uzyskanie.

Na czym polega zabezpieczenie roszczeń w sprawach frankowych?

Zabezpieczenie to środek prawny, który w sprawach frankowych chroni kredytobiorcę przed dalszym ponoszeniem kosztów kredytu frankowego przez czas trwania procesu sądowego. Oznacza to, że w przypadku pozytywnej decyzji sądu frankowicz może zawiesić płatność rat, dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok.

Podstawowe korzyści z zabezpieczenia roszczeń:

  • Zawieszenie obowiązku płacenia rat kredytu frankowego.
  • Ochrona przed działaniami banków takimi jak wysyłane wezwania do zapłaty, wpis w BIKu, wypowiedzenie umowy kredytu.
  • Możliwość uniknięcia płacenia zawyżonych rat.
  • Większa stabilność finansowa dla kredytobiorcy.

Jak złożyć wniosek o zabezpieczenie w 2025 roku?

Aby skorzystać z tej możliwości, należy złożyć wniosek o zabezpieczenie wraz z pozwem przeciwko bankowi lub jako osobny wniosek w trakcie trwania sprawy.

zabezpieczenie roszczeń 2025 r. Kancelaria Jakubowska, Dyś i Wspólnicy

Ile kosztuje wniosek o zabezpieczenie w 2025 roku?

W przypadku złożenia wniosku razem z pozwem nie podlega on dodatkowej opłacie. Do wniosku składanego w trakcie trwania procesu należy dołączyć potwierdzenie uiszczenia opłaty sądowej w wysokości 100 złotych.

Wielu kredytobiorców chcąc złożyć wniosek o zabezpieczenie w 2025 roku, decyduje się na pomoc specjalistów. W Lublinie z takiej usługi skorzystasz między innymi w Kancelarii Jakubowska, Dyś i Wspólnicy, której prawnicy chętnie pomogą w skutecznym przygotowaniu wniosku.

Frankowicze 2025 – jakie są szanse na uzyskanie zabezpieczenia?

W ostatnich latach sądy coraz częściej przychylają się do wniosków o zabezpieczenie roszczeń w sprawach frankowych. W szczególności w 2025 roku szanse na uzyskanie zabezpieczenia są wysokie, ponieważ:

  • Orzecznictwo sądów jest coraz bardziej korzystne dla frankowiczów.
  • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wielokrotnie podkreślał, że umowy frankowe zawierały klauzule abuzywne, a w związku z tym udzielenie zabezpieczenia jest uzasadnione w sprawie frankowej.
  • Sądy dostrzegają ryzyko finansowe, na jakie narażeni są kredytobiorcy oraz potrzebę ochrony kredytobiorców przed dalszym nadpłacaniem kredytów, w których kapitał jest w dyspozycji banku.

Banki, np. Bank Santander czy mBank, przegrywają coraz więcej spraw z frankowiczami, co potwierdzają liczne wygrane frankowiczów w polskich sądach. Stąd też szansa na uzyskanie zabezpieczenia jest spora.

wniosek o zabezpieczenie roszczeń w sprawach frankowych 2025 kancelaria frankowa Lublin Jakubowska, Dyś i Wspólnicy

Pomoc frankowiczom Lublin – gdzie szukać wsparcia?

Dla wielu frankowiczów z Lublina kluczowe jest znalezienie odpowiedniego wsparcia prawnego. W sprawach o zabezpieczenie roszczeń warto skorzystać z pomocy ekspertów, wyspecjalizowanych adwokatów i radców prawnych od spraw frankowych.

Zabezpieczenie roszczeń w 2025 r. – kluczowe informacje

Zabezpieczenie roszczeń w sprawach frankowych to skuteczne narzędzie pozwalające na zawieszenie płatności rat kredytu na czas trwania procesu. W 2025 roku frankowicze z Lublina oraz całej Polski mają coraz większe szanse na uzyskanie takiego zabezpieczenia. Uzyskiwane zabezpieczenia, a następnie sądowe wygrane frankowiczów potwierdzają, że warto walczyć o swoje prawa.

Jeśli posiadasz kredyt CHF i chcesz uniknąć dalszych płatności, skonsultuj się z Kancelarią Jakubowska, Dyś i Wspólnicy z Lublina. Profesjonalna pomoc prawna zwiększa szanse na skuteczne zabezpieczenie Twoich roszczeń i wygraną w sądzie.

Autorka artykułu: adwokat Wioletta Mroczek

Bądź na bieżąco, obserwuj profile Kancelarii w social mediach.